• Systémy pre bytové domyVykurovanie bytových domov tepelným čerpadlom

V poslednej dobe sa investuje veľa úsilia do oblasti znižovania energetickej náročnosti budov. Naša spoločnosť preto navrhuje i väčšie systémy, ako sú tepelné čerpadlá vzduch-voda pre rodinné domy. Tieto systému sú vždy navrhované podľa požiadaviek investora a technických parametrov budovy. Ako zdrojové jednotky používame výhradne výrobky firmy Carrier (firma Carrier je najväčším svetovým výrobcom klimatizačných zariadení, vetracích systémov, vykurovacích zariadení a komerčných chladiacich zariadení). Spolu s našim najmodernejším regulačným systémom x Cascade Control tvoria technologický celok zaisťujúci efektívnu prevádzku. Sme schopní vyprojektovať riešenie vyhovujúce najnáročnejším požiadavkám v kúrení, ohreve úžitkovej vody bytových domov a administratívnych budov.

Staršie bytové domy

Naše systémy úspešne aplikujeme pre vykurovanie zateplených panelových domov. Zariadenie je možné inštalovať bez nutnosti výmeny vykurovacích telies v celom dome. Vzhľadom k tomu, že zateplený starší objekt má vykurovacie telesá dimenzované na vyššie tepelné straty pri teplotnom spáde napríklad 75/60 °C, sú tieto vykurovacie telesá po zateplení domu väčšinou vyhovujúce aj pri teplotnom spáde 55/45 °C a nie je nutná ich výmena. V prípade, že je nutné dodržať pri nižších vonkajších teplotách vyšší teplotný spád, zaradí sa do systému alternatívny zdroj, ktorý energetické špičky pokryje.

Kaskádny systém tepelných čerpadiel vzduch-voda s plynulou reguláciou výkonu

kaskáda tepelných čerpadiel convert aw

Pre objekty s tepelnými stratami do cca 100 kW je vhodné použiť kaskádu tepelných čerpadiel AC Heating Convert AW, ktoré sú na vysokej technologickej úrovni.  V týchto prípadoch používame najnovšie technologické zdokonalenia, akými sú napríklad ventilátory s nízkou hlučnosťou, auto-adaptívne mikroprocerosové riadenie či elektronické expanzné ventily pre vyššiu eenrgetickú účinnosť pri nižšom zaťažení. Samozrejmosťou je prepracovaný regulačný systém xCC 7.02 s ďiaľkovou správou a automatickou detekciou porúch.

na tepelné čerpadlá convert aw poskytujeme záruku 7 rokov